aprill 17, 2016

1.-6. klassi õpilaste preemiareis

Võru Vallavalitsus korraldab igal kevadel oma valla koolide 1.-6. klasside parimatele õppuritele preemiareisi. Sel aastal käisime 8. aprillil reisil Läti Vabariigis.
Sõitsime üle Rõuge ja Krabi Kornetisse. Teel sinna rääkis giid meile Lätimaast ja lätlastest. Kornetis ronisime Drauskase linnamäele. Sealt saime nautida uhket vaadet Haanja kõrgustikule.
Edasi sõitsime Aluksnesse. Seal tegime väikese jalutuskäigu Aluksne lossipargis, kus otsisime üles graniitobeliski, Aiolose templi, Aleksandi paviljoni. Jätkasime sõitu Gulbenesse, kus sõime lõunat. Gulbenest alustasime rongisõitu kitsarööpmelisel rauteel Aluksne poole. Sinna me rongiga ei jõudnudki. Teel toimus rongirööv ja kõik reisijad aeti rongist välja. Röövlid panid meid tegema igasuguseid toredaid ülesandeid: õpilased pidid õpetajatele ütlema midagi head ja pärast õpetajad õpilastele, pugema kolmnurga alt läbi kaaslast kõrvast hoides ja ikka midagi head öeldes, limbot tantsima. Jõudnud röövlite laagriplatsile, andsime vande, laulsime hümni, heiskasime lipu ja tegime ühispildi.

Edasi pidime täitma igasuguseid lõbusaid ülesandeid: panema jalga suured püksid, hoidma lusikas muna ja jooksma; tantsima "Lapaduud", tegema rühmaga jooksu, otsima kuldmune, pugema läbi nöörist tehtud ringi. Röövlite pealikuks oli punaste juustega naine, kes ähvardas meid enda juurde orjaks jätta, kui me usinasti ei tegutse. Tegelikult oli ta väga hea pealik: andis meile maitsvat putru, teed ja kommi. Enne äraminekut saime osta meeneid. See rongirööv oli ikka vahva.
Ja nii ei jõudnudki me rongiga Aluksnesse. Saime sinna oma bussiga. Aluksnes külastasime loodusmuuseumi http://naturemuseum.blogspot.com.ee/p/exhibitions.html. Õpilastele meeldisid fluorestseeruvad kivimid. Saime uurida lindude topiseid, kuulata lindude laulu, uurida kivistisi ja kivimeid, tähtkujusid ja igale tähtkujule sobivaid kivimeid. Kes tahtis, sai kivimeid ka osta.
Enne kojutulekut tegime ka väikese jalutuskäigu ordulinnuses. Linnus ehitati Alūksne järve suurimale saarele 1342. aastal Liivi ordumeistri Burchard von Dreilebeni ajal. Maismaaga ühendas linnust 120 meetri pikkune puusild.
Aitäh reisi korraldajatele huvitava päeva eest!